Kiilto Oy wprowadza na rynek nową rodzinę produktów ognioodpornych Kiilto Fireproof dla branży, papierniczej i opakowaniowej. Premiera odbyła się w tym roku na majowych targach PacTec Helsinki. Kluczowymi cechami ognioodpornych środków Kiilto są przyjazność dla środowiska, łatwość użycia i skuteczność.
Obecnie popyt na przyjazne dla środowiska środki ogniochronne silnie rośnie. Aby sprostać temu zapotrzebowaniu, firma Kiilto stworzyła zespół ds. Badań i rozwoju, aby tworzyć skuteczne i bezpieczne rozwiązania. Od 2015 r. Kiilto opracowało środki zmniejszające palność we współpracy z naukowcami uniwersyteckimi.
„Istnieje teraz więcej sposobów wykorzystania różnych materiałów, a ostatnie innowacje w produkcji środków zmniejszających palność umożliwiły również nowe ich zastosowania. Względy bezpieczeństwa zyskują teraz więcej uwagi we wszystkich sektorach. Zainteresowanie naszymi rozwiązaniami w zakresie ochrony przeciwpożarowej jest bardzo duże, zarówno w Finlandii, jak i poza nią „, mówi Atte Borgenström, Kierownik ds. Rozwoju Biznesu w segmencie ognioodpornym Kiilto.
Kiilto jako producent klejów koncentruje się obecnie również na stosowaniu środków opóźniających palność w przemyśle drzewnym, papierniczym i opakowaniowym oraz w materiałach izolacyjnych i filtrujących. „Badania i wdrażanie produktów ognioodpornych są naturalnym rozszerzeniem dla tych segmentów, ponieważ Kiilto posiada i oferuje również całą swoją wiedzę na temat klejów”, wyjaśnia Borgenström.
W ostatnich latach wpływ na środowisko środków obniżających palność został zbadany. Skuteczność wielu środków opóźniających palność dostępnych na rynku opiera się na związkach chemicznych zawierających brom, które są szkodliwe dla ludzi i środowiska. Chociaż nie zidentyfikowano wszystkich zagrożeń zdrowotnych związanych z bromem, wiele bromowanych środków zmniejszających palność jest toksycznych. Brom wnika w łańcuch pokarmowy, ostatecznie kończąc na ludziach. Toksyny zawarte w środkach opóźniających palność mogą również zostać wdychane przez ludzi, na przykład z izolacji budynków lub domowych urządzeń elektrycznych. Pomimo tych problemów, brom był do tej pory stosowany w środkach zmniejszających palność, z powodu braku alternatyw. Tak już nie jest.
Według Borgenströma, jego zespół R & D pracuje nad nowymi klejami, z uwzględnieniem konkretnych potrzeb każdego Klienta. „Chcemy zaoferować naszym Klientom najlepsze możliwe rozwiązanie, jeśli chodzi o kleje trudnopalne. To jest najważniejsze „.
Aby dowiedzieć się więcej o rozwiązaniach przeciwpożarowych Kiilto, rozwoju produktu oraz możliwościach dostosowywania oferty, zadzwoń do biura Kiilto w Warszawie. Część informacji znajdziecie Państwo także na stronie www.kiilto.com/ Kiilto’s Fireproof.
Dalszych informacji udziela:
Kiilto Polska +(48) 227439176 lub e-mail: biuro@kiilto.pl